fbpx
BLOG

Jak pečovat o pokožku pod rouškou?

 

Roušky se staly součástí každodenního života. Bohužel tento fakt může mít na pokožku ukrytou pod rouškou neblahé následky.

Kvůli tomuto problému se nás mnoho zákaznic ptá, jak mají pečovat o pleť pod rouškou a jestli existuje nějaký způsob, jak zabránit vzniku zánětů či mastné pleti a jaká je vhodná prevence ošetření pokožky, než si roušku nasadí.

Sepsaly jsme pro vás tipy, které vám mohou pomoci při problémech s pletí, pokud nosíte roušku. Vycházely jsme jak z našich získaných zkušeností o fungování kůže, tak z předpokladu určitých vlastností daných produktů popsaných níže.

1. Kontinuální správná péče o pleť

Před vznikem zánětů a přemaštěné pleti je vhodné zařadit do své péče každodenní rutinu.

Pleť je vhodné vždy ráno a večer odlíčit jemným odličovacím přípravkem, který nenarušuje ochranný plášť pokožky a pleť nevysušuje.
Vysušená pokožka = mastná pokožka.
Tento jev je velmi častý a dochází k němu, jelikož vysušená pleť se snaží sama od sebe bránit a vytváří si tak ochranný film z tuků (lipidů), paradoxně se tedy začne více mastit. Mohou se objevovat suché šupinky, ale zároveň mastné části a záněty na pleti.

Jako další krok rutiny by mělo následovat nanesení vhodného krému, který nemá v hlavní části složení vazelínu. Ta ucpává pleť a vyvazuje tuky, tedy opět pleť mastí.

Pokud vám zařazení rutiny nedělá problém, můžete ještě přidat mezikrok a před nanesením krému ošetřit pokožku pleťovou vodu. Ta srovná pH pokožky po odlíčení a pleť dočistí.

Pleťovou vodu vybírejte vždy bez alkoholu. Alkohol pleť vysušuje a opět se ocitnete v začarovaném kruhu vysoušení a přemašťování.
Zařazení správné rutiny v péči o pleť vám připraví základ pro zdravou a bezproblémovou pleť.

 

2. Roušku používejte vždy 100% čistou

Nejlepším řešením je využívání jednorázových roušek, které na konci dne vyhodíte a na pleť poté přijde opět rouška nová a čistá.

Pokud používáte roušky látkové, mějte jich velkou zásobu. Nepoužívejte roušku nikdy dvakrát. Vždy roušku vyperte, nejlépe na 80 – 95 stupňů a poté vyžehlete. Tím zamezíte vzniku bakterií ve vlhkém a nečistém prostředí roušky.

3. Před nasazením roušky pleť připravte

Pokud nepodceňujete každodenní rutinu, máte pokožku již dobře hydratovanou. Udržování vyživené pleti při nošení roušek také napomáhá citlivé a náchylné pokožce proti podráždění.

Tedy nezapomeňte namazat. 🙂

V tomto případě se nabízejí produkty, které mají určitý antibakteriální základ, ale nevysušují. Vhodné jsou například krémy, které obsahují protizánětlivé éterické oleje jako je tea tree, mateřídouška, hřebíček, levandule, rozmarýn, šalvěj, máta, citron….

Dalším protizánětlivým pomocníkem může být mikrostříbro, které se také hojně v kosmetice využívá. Můžete využít jemné sérum nebo krém.
Popřípadě po použití krému můžete využít i kosmetické mikrostříbro ve spreji, které poslouží jako první pomoc, jež můžete nosit v kabelce a před každým nasazením roušky pokožku sprejem nastříkat. Tím vytvoříte nehostinné prostředí pro různé bakterie, které se v roušce usazují.

 

4. Pleť pravidelně čistěte

Můžete si jednou týdně dopřát protizánětlivou čistící masku například z jílu, který dokáže nasát maz z pórů a přikápnout do této masky vybraný éterický olej.

Vhodné je také využití tzv. enzymatických peelingů. Ty se rozdělují na AHA kyseliny a BHA kyseliny. AHA kyseliny jsou pro pleť jemnější a jsou získávány většinou z ovoce. BHA kyseliny jsou silnější, proto se jejich ředění pohybuje pouze kolem 2%.

Tyto kyseliny pomáhají odstranit odumřelé buňky z pokožky, odstraňují přebytečný maz a čistí pleť.

5. Omezte make-up na minimum

A jako poslední typ je omezení nanášení make-upu. Pokud je to možné, nepožívejte make-up vůbec. Make-up pod rouškou ucpává póry a přináší další znečištění, které vede ke vzniku zánětů.

Doufám, že pro vás budou tyto tipy přínosné během období, ve kterém se nacházíme a že se váš stav pokožky alespoň o kousíček zlepší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *