fbpx
BLOG

Chvilka pro krásu aneb čím prospívá masáž obličeje?

Pravidelná masáž obličeje je nejenom příjemná, ale prospívá i naší kráse. V čem nám může pomoct a jak probíhá takové ošetření?

Co je masáž obličeje a jak se provádí

Masáž obličeje poskytuje alternativu těm ženám, které se nechtějí uchylovat k invazivním zákrokům. Správně prováděná masáž totiž funguje jako lifting tváře a je dobrou prevencí proti vzniku vrásek.

Správně bychom měli přistupovat k ošetřování důkladně odlíčené a vyčištěné pleti. Jde o jednoduchou stimulaci drobnými krouživými pohyby prstů, které vyvíjejí tlak. Takto prováděným postupem se podporuje rozvoj vlastních regeneračních procesů v organismu.

Jaké účinky má masáž obličeje

Podporuje se fungování oběhového a lymfatického systému, čímž se z pokožky lépe odvádějí škodlivé látky. Rovněž dochází tímto způsobem k efektivní regulaci činnosti mazových žláz. Dále dochází k lepšímu prokrvování svalů, a tím i k žádoucímu vypnutí pleti, která působí svěže, mladistvě a odpočinutě.

Masáž obličeje dokáže poměrně snadno „smazat“ stopy únavy a stresu, kterému jsme velmi často vystavováni. Proto by se tato procedura měla stát součástí pravidelného rituálu péče o pleť spolu s používáním pečující kosmetiky a pravidelným čištěním a dalším ošetřováním pokožky.

Ošetření těla i duše

Z toho, že si na sebe uděláte čas a necháte se pravidelně hýčkat, můžete profitovat i v dalším směru. Masáž obličeje totiž prospívá nejen vašemu tělu, ale i vaší duši. Berte celou proceduru jako investici do vlastní krásy a dobrého pocitu a relaxační chvilku, která patří jen vám.

Vzhledem k tomu, že masáž se neprovádí „nasucho“, ale s pomocí adekvátně vybraných ošetřujících přípravků vhodných pro váš typ pleti (například přírodních olejů nebo séra), má postup i další přednosti. Účinek na pokožku se jednak tímto posiluje, protože zajistíme lepší vstřebávání účinných látek z jednotlivých ošetřujících preparátů. Kromě toho dochází k celkovému působení na psychiku, kterou nemalou měrou dokáží příznivě ovlivnit nejen doteky, ale i vůně.

Má masáž rizika a kontraindikace?

Výhodou masáže je i fakt, že na rozdíl od chirurgických zákroků zde nehrozí žádná rizika a nemá jakékoli kontraindikace. Masáž obličeje může podstoupit každý nezávisle na věku.

Při správném postupu by vždy měla být příjemná a v žádném případě nesmí být bolestivá. Tlak nesmí být nikdy příliš intenzivní. Z ošetření proto na rozdíl od návštěvy plastického chirurga nemusíte mít ani strach.

A ještě jedna výhoda, kterou ocení hlavně zaměstnané a časově hodně vytížené ženy: Aby masáž fungovala tak, jak bylo popsáno výše, není rozhodně nutné podstoupit několikahodinové ošetření. Stačí masáži obličeje věnovat jen pár minut.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *