BLOG

Chvilka pro krásu aneb čím prospívá masáž obličeje?

Pravidelná masáž obličeje je nejenom příjemná, ale prospívá i naší kráse. V čem nám může pomoct a jak probíhá takové ošetření?

Co je masáž obličeje a jak se provádí

Masáž obličeje poskytuje alternativu těm ženám, které se nechtějí uchylovat k invazivním zákrokům. Správně prováděná masáž totiž funguje jako lifting tváře a je dobrou prevencí proti vzniku vrásek.

Správně bychom měli přistupovat k ošetřování důkladně odlíčené a vyčištěné pleti. Jde o jednoduchou stimulaci drobnými krouživými pohyby prstů, které vyvíjejí tlak. Takto prováděným postupem se podporuje rozvoj vlastních regeneračních procesů v organismu.

Jaké účinky má masáž obličeje

Podporuje se fungování oběhového a lymfatického systému, čímž se z pokožky lépe odvádějí škodlivé látky. Rovněž dochází tímto způsobem k efektivní regulaci činnosti mazových žláz. Dále dochází k lepšímu prokrvování svalů, a tím i k žádoucímu vypnutí pleti, která působí svěže, mladistvě a odpočinutě.

Masáž obličeje dokáže poměrně snadno „smazat“ stopy únavy a stresu, kterému jsme velmi často vystavováni. Proto by se tato procedura měla stát součástí pravidelného rituálu péče o pleť spolu s používáním pečující kosmetiky a pravidelným čištěním a dalším ošetřováním pokožky.

Ošetření těla i duše

Z toho, že si na sebe uděláte čas a necháte se pravidelně hýčkat, můžete profitovat i v dalším směru. Masáž obličeje totiž prospívá nejen vašemu tělu, ale i vaší duši. Berte celou proceduru jako investici do vlastní krásy a dobrého pocitu a relaxační chvilku, která patří jen vám.

Vzhledem k tomu, že masáž se neprovádí „nasucho“, ale s pomocí adekvátně vybraných ošetřujících přípravků vhodných pro váš typ pleti (například přírodních olejů nebo séra), má postup i další přednosti. Účinek na pokožku se jednak tímto posiluje, protože zajistíme lepší vstřebávání účinných látek z jednotlivých ošetřujících preparátů. Kromě toho dochází k celkovému působení na psychiku, kterou nemalou měrou dokáží příznivě ovlivnit nejen doteky, ale i vůně.

Má masáž rizika a kontraindikace?

Výhodou masáže je i fakt, že na rozdíl od chirurgických zákroků zde nehrozí žádná rizika a nemá jakékoli kontraindikace. Masáž obličeje může podstoupit každý nezávisle na věku.

Při správném postupu by vždy měla být příjemná a v žádném případě nesmí být bolestivá. Tlak nesmí být nikdy příliš intenzivní. Z ošetření proto na rozdíl od návštěvy plastického chirurga nemusíte mít ani strach.

A ještě jedna výhoda, kterou ocení hlavně zaměstnané a časově hodně vytížené ženy: Aby masáž fungovala tak, jak bylo popsáno výše, není rozhodně nutné podstoupit několikahodinové ošetření. Stačí masáži obličeje věnovat jen pár minut.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *