fbpx
BLOG

Jak pečovat o pleť v létě?

Na čarovné letní paprsky a to ať již v naší domovině či v zahraničí, kam se chystáme na dovolenou, se těší každý z nás. Slunce ovšem může být nejen strůjcem naší pozitivní energie a lepší nálady, nýbrž i řady problémů spojených s pokožkou naší pleti. Naše pleť totiž v létě dostává pořádnou dávku negativních sil, které začínají urychlovat stárnutí naší pleti, o což jistě žádná žena nestojí. Jedním slovem na ní páchají jednu škodu za druhou. Mnoho žen se ovšem v letních měsících nedokáže o svou pokožku těla a zejména pak o pleť, vůbec dobře starat. Ve třiceti letech se tak před zrcadlem přestanou poznávat a ujišťují se, že ty tmavé kruhy pod očima a nevypnutá plet pod nosem, nejsou známky prvních vrásek. Bohužel, opak často bývá pravdou a na nápravu, již pozdě. Jak se tedy správně postarat o svou pleť v měsících, kdy trávíme 90% svého času na slunci a 10% mimo něj?

UVA, UVB a UVC nejsou naši přátelé

Pokud bychom během léta svou pleť vystavovali pouze a jen UVA záření, nejspíše by nebyla na konci léta tak zdevastovaná, jako v momentě, kdy na ní působí ještě další negativní vlivy, kterými jsou nepřátelské UVB  a také UVC záření, které dokáže narušovat bílkoviny v těle a působí zhoubně pro naprosto všechny živé organismy. Pokud tedy člověk nepoužívá přípravky na opalování, vystavuje se dobrovolně těmto vlnám záření, které mají velmi negativní vliv nejen na samotnou pleť, nýbrž na celou pokožku těla. Pokud se tedy domníváte, že když se namažete opalovacím krémem, neopálíte se, jste na omylu. Ba naopak, vaše opálení bude přirozenější a déle vám vydrží.

Make-up či opalovací krém?

Když už se většina z nás rozhodne k tomu, že se chce před sluněním ochránit, ve většině případů začne chránit tělo. Tudíž se namažeme po celém těle, ovšem na tvář zapomeneme, či ji mazat nechceme. Proč? Máme přece make-up a nechceme mít ulepený obličej jen proto, že budeme hodinu sedět u vody, že? Tento častý nešvar vám ovšem může zadělat na značné problémy s pletí, zvýšenou pigmentaci v obličeji a v nedaleké budoucnosti s sebou toto nechráněné opalování přináší i riziko zhoubných nádorů. Kompromisem pro mnohé ženy se tak stal make-up, který je zároveň opalovacím krémem, respektive má v sobě faktor ochrany, díky kterému vypadá žena skvěle, tedy úplně stejně, jako by měla klasický make-up a přitom je dostatečně dobře chráněná. Pokud vám tedy nevadí si za podobné výrobky připlatit, je to pro vás řešení.

 

Nezapomínejte na péči po opalování

Stejně tak, jako je důležité myslet na svou pokožku při samotném opalování, je neméně důležité, postarat se o ni i po slunění. Krémy po opalovaní, mlhy či různá mléka, pokožku, která je podrážděna slunečními paprsky, zejména tedy pleť, která je citlivější a náchylnější vůči okolním vlivům, dokonale hydratují a zároveň vám prodlouží vaše opálení, což je žádoucí, není tomu tak?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *